Eskişehir Reklam Tabela Firmaları - Duyuru ve Haberler

SEKTÖREL HABERLER

Bu bölümde sektörümüzle ilgili güncel gelişmelere yer verdik.

Çeyrek Asırlık Pizza Pizza TERRA PİZZA Oldu

1995 yılında, İzmir Alsancak Kıbrıs Şehitleri Caddesi üzerinde ilk şubesi Sn. Abbas TÜRKER tarafından açılan Pizza Pizza yoluna #GelBeraberOlsun sloganıyla TERRA PİZZA olarak devam edecek.

terrapizza-optimize

Tamamı franchise olarak işletilen 46 ilde ~140 restoranı bulunan Türkiye’nin en büyük ikinci pizza restoran zinciri Pizza Pizza, 2018 yılının ikinci yarısında Lüksemburg merkezli Luz Business Oppurtinies SARL adlı şirket aracılığıyla, 11 ülkedeki 11 sektörde, 30 'u aşkın firmaya 2 Milyar USD+ yatırımı bulunan Sn. Ahmet FARALYALI 'nın yönetimindeki Mediterra Capital 'e ait olan e satılmıştı.

Mediterra Capital, Tavuk Dünyası, Söke Un, Arkel, GlassHouse, Arzum, Logo Yazılım gibi Türk şirketlerinin de ortağı.

Marka stratejisini geliştirme ve kurumsal kimlik çalışmaları kapsamında ismini de Terra Pizza olarak yenileyen Pizza Pizza markası, pizza severleri bir pizzanın etrafında buluşmaya davet ediyor.

terrapizza-optimize-01Terra Pizza ismini; İtalyanca 'da dünya, toprak, yer, yeryüzü anlamına gelen “Terra” kelimesinden alıyor. Terra Pizza benzersiz lezzeti, yeni konsepti ve ismi ile pizza severlerin keyifli anlar yaşamalarına ortak olmak istiyor ve yeni dönemde tüketicilerine “Gel Beraber Olsun” diyor.

Yaklaşık bir yıl önce CEO görevini üstlenen Sn. Emre KURTOĞLU markanın bundan sonraki strateji ve hedefleri hakkında bilgi verdi. Türkiye'de hazır yeme içme sektörünün büyüklüğünün 50 milyar TL olduğunu, buna karşılık pizza sektörünün büyüklüğünün ise sadece 2 milyar TL olduğunu dile getirdi. Kurtoğlu, yeni döneme ilişkin yaptığı açıklamada,

“Geçtiğimiz aylarda yeni vizyonumuz çerçevesinde çok heyecan verici ve detaylı çalışmalar yaptık. Pizza Pizza kuruluşundan beri Türkiye’yi pizza kategorisinde birçok yenilikle tanıştırdı ve pizza severlere kaliteli, lezzetli ürünler sundu.

terrapizza-optimize-02

Terra Pizza olarak da kalite anlayışımızdan ödün vermeden sektöre yenilikler getirmeye devam edeceğiz. Müşteri memnuniyeti en önemli önceliğimiz. Yeni marka stratejimizi oluştururken de müşteriyi hep merkeze aldık. Yatırımlarımızı artırıyoruz, 3 yılda 350 restorana ulaşmayı hedefliyoruz. Ciromuzu 4’e katlayacağız ve ek 2500 kişilik istihdam sağlayacağız. Bizim için pizza yemek bir seremoni ve biz de farklılaştıracağımız ürünlerimizle, restoran deneyimimizle tüketicimizin pizza yeme anlarını bir şölene çevireceğiz. Şirketin kuruluşunun 25. yılında bir yenilenme ve büyüme sürecine girdik. Yeni ismimiz Terra Pizza oldu. Pizza Pizza ismi de logomuzda bir süre kalacak. En hızlı büyüyen pizza zinciri olacağız" dedi.

Terra Pizza 'nın tabela ve kurumsal kimlik değişimine Pizza Pizza 'nın ilk restoranı olan Alsancak 'ta başlandı.Kredi kartı veya Banka Kartı ile internet alışverişleri hakkında:

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) tarafından alınan karar gereği, bireysel kredi kartları ve banka kartları ile 31 Aralık 2017 tarihinden sonra internet üzerinden harcama yapılabilmesi için, kart sahiplerinin bankalarıyla iletişime geçip gerekli onayı vermeleri gerekmektektir.

31 Aralık'a kadar onay verilmeyen kartlar, internet harcamalarına kapatılacaktır. Bu vesileyle, belirtilen tarihten itibaren e-ticaret kanallarımızdan yapacağınız yurt içi alışverişlerinizde, ilgili hatırlatmayı siz değerli müşterilerimize satın alma ekranında otomatik olarak göstereceğimizin bilgisini de vermek isteriz. Anlayışınız için teşekkürler...

Dünya Devi Alibaba'nın Tercihi Aras Kargo
Yılın ilk 10 ayında işlem hacmini yükselten ve yılı %20 büyüme ile 1 milyar TL’nin üzerinde ciroyla kapatmayı plânlayan Aras Kargo, finansal başarısını uluslararası bir anlaşmayla taçlandırdı.

Markaların Yaşayan Yüzü Logolar
Logolar aslında, zihnimizdede kodlanmış simge topluluklarıdır. Bireysel gereksinimlerimiz doğrultusunda ihtiyacımızı tam olarak karşılayamasa da ihtiyacımızı karşılayacak olan markanın görünen yüzüdür logolar.

Açıkhava Reklamlarındaki Büyüme Oranı % 2
2016 yılında ülkemizdeki açıkhava reklamları toplam cirosu bir önceki yıla göre % 2 büyüyüp yılı 712 milyon TL ile kapattı.